ЗМІЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ  ГОЛОВА 

Голодніков Павло Вікторович 

 

вул.Адміністративна, 9, м.Зміїв Чугуївського р-ну Харківської обл., 63404

 

(05747) 34523

 

Електронне листування

02a01fab5a5dd2a8ce2e595f6794d929

Вірусний гепатит А та його профілактика

02112023 1Вірусний гепатит А (хвороба Боткіна, хвороба брудних рук, жовтуха) – це захворювання печінки вірусного походження, що може мати як легкий, так і важкий перебіг та  передається фекально-оральним шляхом. Вірусний гепатит А вважається сезонним захворюванням, як правило, збільшення випадків захворювання спостерігається в осінньо-зимовий період. Виділяється вірус в навколишнє середовище з випорожненням хворого і потрапляє в організм здорової людини через забруднені харчові продукти, воду, предмети побуту, брудні руки, недотримання особистої гігієни.  
Інкубаційний період (період з моменту інфікування до появи перших клінічних проявів) зазвичай триває 14 - 28 днів. Ознаками гепатиту А є гарячка, нездужання, втрата апетиту, діарея, нудота, відчуття дискомфорту в животі, сеча насиченого темного кольору, жовтяниця (жовтий колір склер і шкіри). Вірусний гепатит А може перебігати з проявами жовтяниці чи без неї, також існують випадки безсимптомного перебігу. Унаслідок перенесеної хвороби виробляється стійкий імунітет.
Щоб уникнути зараження вірусом гепатиту А необхідно дотримуватися найпростіших правил:
- використовувати для пиття бутильовану  або кип’ячену воду ( кип’ятити слід не менше 10 хв.);
- мити руки з милом не тільки після відвідування туалету, перед приготуванням їжі та перед її вживанням, а й після повернення додому з роботи, прогулянки, особливо – після перебування у громадському транспорті, місцях загального користування; 
- добре мити фрукти, овочі, зелень, ягоди перед вживанням;
- не купувати продукти харчування у несанкціонованих місцях торгівлі.
Не займатись самолікуванням. При появі перших ознак захворювання необхідно терміново звернутись до лікаря!
Бережіть своє здоров’я та здоров’я  оточуючих вас людей!
 
Чугуївське районне управління 
Головного управління 

Держпродспоживслужби в Харківській області

© 2024. Зміївська міська рада. Всі права захищені. Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.