ЗМІЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ  ГОЛОВА 

Голодніков Павло Вікторович 

 

вул.Адміністративна, 9, м.Зміїв Чугуївського р-ну Харківської обл., 63404

 

(05747) 34523

 

Електронне листування

02a01fab5a5dd2a8ce2e595f6794d929

Як допомогти людині з психічними порушеннями впоратися зі стресом – читайте в «Довіднику безбар’єрності»

thumb newsDocument 900x600 7782Після повномасштабного вторгнення рф у «Довіднику безбар’єрності», створеному за ініціативою першої леді Оленою Зеленською, презентували новий розділ «У воєнний час».
У ньому на основі рекомендацій психіатра вищої категорії, психоаналітика Юрія Вольних розповідається, як реагувати на стрес у людини з психічними порушеннями.
Реакція на стрес може бути різною. Якщо вона гостра, то людина:
- перебуває у збудженому стані, метушиться, вигукує слова, фрази чи окремі звуки;
- її дії розкоординовані;
- не може надати собі допомогу;
- не може здійснювати догляд за собою та задовольняти свої основні потреби;
- неохайна, брудна;
- виявляє агресію, небезпечну для оточення чи для себе.
У такому разі людину потрібно госпіталізувати. Ви можете викликати швидку або самостійно доправити людину до лікарні. З інших варіантів – звернутися до соціальних працівників або до поліцейських, вони мають інструкції, як діяти і куди доставляти таких пацієнтів.
«Якщо стан підгострий, не різко порушений, то необхідно з’ясувати, які симптоми проявлялися раніше, якими препаратами людина лікувалась, які приймає зараз, чи є у неї ці препарати, дізнатися про дозування, – йдеться у «Довіднику безбар’єрності». – Можливо, людина має на руках виписку з історії хвороби, схеми лікування або рецепти. Допоможіть їй придбати прописані фахівцем препарати, щоб вона розпочала негайний прийом».
Для пацієнтів із тяжкими психічними порушеннями важливий безперервний прийом медикаментів. Скасування медикаментозного лікування («обрив») призводить до загострення стану людини, зниження функцій соціальної взаємодії та навичок самообслуговування. Найнебезпечніший наслідок відмови від лікування – суїцид.
© 2025. Зміївська міська рада. Всі права захищені. Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.