ЗМІЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ  ГОЛОВА 

Голодніков Павло Вікторович 

 

вул.Адміністративна, 9, м.Зміїв Чугуївського р-ну Харківської обл., 63404

 

(05747) 34523

 

Електронне листування

02a01fab5a5dd2a8ce2e595f6794d929

Звіт міського голови

Шановні депутати, представники засобів масової інформацїї, представники громадськості, присутні!

Відповідно до ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» звітую про свою роботу за рік перед територіальною громадою. Рівно рік тому після проведення чергових місцевих виборів був обраний Зміївський міський голова та депутатський корпус у складі 34 депутатів. Мої повноваження розпочалися з дня проведення першої сесії Зміївської міської ради 8 грудня 2020 року. На першій сесії були сформовані виконавчі органи ради, їхня структура та затверджені старости населених пунктів громади ( у складі старост вже відбулися кадрові зміни та після перехідного періоду будемо аналізувати доцільність кількості та меж округів). Ми разом з вами розпочали роботу зовсім в нових для нас умовах: в межах новоствореної територіальної громади, з новими повноваженнями, новим законодавством, з новими викликами та випробуваннями. Найважчими, мабуть, були перші два місяці. Це було пов’язано з перереєстрацією майна, договорів, укладанням нових, проведенням тендерних процедур тощо. Слід зазначити, що певна наступність влади зіграла свою позитивну роль. Процеси передачі майна ми розпочали ще за часів існування Зміївської районної ради: була проведена величезна підготовча робота, вчасно та правильно підготовлені та прийняті рішення про майно, налагоджено конструктивні контакти з Чугуївською районною радою. При цьому надважливим було забезпечити стале постачання енергоносіїв, продуктів харчування, інших обов’язкових видатків. Процедури ускладнювались недосконалістю законодавчої бази та стислими термінами. Однак, ми справились: безперебійно працювали всі заклади освіти, охорони здоров’я, культури, всі бюджетні установи.

Однією з основних форм роботи міської ради є сесійна діяльність. За рік скликано та проведено 18 пленарних засідань, на яких прийнято 1738 рішень, більшість з яких (1411) стосуються земельних питань. Це пов’язано з тими повноваженнями, які сьогодні має рада, та вимогою часу щодо забезпечення конституційних прав громадян на землю. Також, серед важливих питань життєдіяльності громади – затвердження Програми соціального та економічного розвитку, Програм підтримки галузей, прийняття та розпорядження бюджетом, управління майном. В раді сформовані та працюють 4 постійні депутатські комісії, на яких детально обговорюються та погоджуються проекти рішень. Засідання самої ради та депутатських комісій проходять гласно та відкрито, а вся інформація про пленарні засідання своєчасно оприлюднюється через газету «Вісті Зміївщини» , на офіційному вебсайті та на сторінці міськради в Фейсбук.

Реформа місцевого самоврядування, принципом якої є глибока децентралізація влади, передбачає передачу на місця левової частки повноважень. Всі вони стосуються організації життєдіяльності громади, всіх сфер її життя. Тому на початку надважливим питанням було кадрове: хто буде очолювати ту чи іншу галузь, підприємство, організацію? Крім того новий територіальний устрій передбачав докорінні зміни в управлінській структурі. Необхідно було оновити підходи до управління в нових умовах. Впевнений, нам вдалося збалансовано сформувати виконавчі органиради, керівний склад підприємств, установ та організацій, що дало змогу, як в перехідний період, так і в подальшому, стабільно та результативно працювати, знаходити оптимальні шляхи подолання проблем.

Протягом звітного періоду плідно працював виконавчий комітет міської ради, персональний склад якого був затверджений на першій сесії 8 грудня. Виконкомом у 2021 році проведено 27 засідань, обговорено 365 найактуальніших питань життя громади, прийнято відповідні рішення.

Критерієм наших можливостей є міський бюджет. Його виважене планування, виконання показників, пошук резервів дозволяє не тільки витрачати кошти на проживання, а й знаходити можливості вкладати в розвиток. Бюджет міської ради, без урахування трансфертів на 2021 рік складає 180  млн. 040 тис 200 грн. Також затверджені трансферти зі всіх рівнів бюджетів в розмірі 132  млн. 517тис грн. Ми пишаємось тим, що понад 48 млн грн. в цьому році вкладені в будівництво, ремонт, придбання тощо – тобто в розвиток. До речі, за цим показником – капітальні видатки на 1 мешканця – ми посідаємо 11 місце серед громад області.

У поточному році нам вдалося залучити до міського з обласного бюджету 35 млн. 361,7 тис. грн., які були використані на закінчення об’єктів будівництва, продовження ремонтних робіт. І це не тільки моя особиста заслуга, а й тієї команди заступників, про яку так багато іноді говорять. Також, з міського бюджету ми надавали субвенції до державного, обласного, районного бюджету та бюджету Слобожанської селищної ради на придбання автомобілю для дільничного офіцера поліції, ремонт Слобожанської лікарні, придбання шкільного автобусу та інше.

Вважаю, що найбільш важливою сферою життя громади, а нашою найпершою зоною відповідальності, є житлово-комунальне господарство. Без перебільшення скажу, що найбільше уваги приділялось саме сюди. В цій сфері у нас працює 4 підприємства. Ми не приймали на початку поспішних рішень, але сьогодні бачимо необхідність в оптимізації – перші кроки вже зроблені. І маємо вже результати. Наприклад, фактичне об'єднання зусиль Зміїв-сервіса та Зміїв-житла дало можливість встановити 195 нових світлоточок, поточно відремонтувати 12,5 км вуличного освітлення на загальну суму майже 694 тис грн. Підприємство вже формує плани та логістику подальших робіт. Техніка двох підприємств вже використовується спільно, за необхідністю та раціонально.

Комунальним підприємством “Зміїв-сервіс” послуги з вивезення твердих побутових відходів надаються практично на 90% території. Буду відвертим: нас не зовсім задовольняє ситуація та стан території, особливо навкруг майданчиків для ТПВ. Однак, цьому , на мою думку, є як суб’єктивні, так і об’єктивні причини. По-перше, недостатня роз’яснювальна робота серед населення щодо правил поводження з ТПВ та їхньою утилізацією, відсутність дієвих механізмів адміністративного впливу на порушників, а по-друге, - недостатні ресурсні можливості підприємства щодо позапланового підбору звалищ сміття. Вдумайтесь, щомісяця 20 тис грн. прямих витрат йде на підбір біля баків! А в тарифі ці роботи не враховані.

Є й чим пишатися. В цьому році спільними зусиллями із Слобожанською громадою та обласною радою в рамках конкурсу “Разом в майбутнє” придбаноновий сміттєвоз; міською радою виділено частину коштів на оплату грейдера, який вже в дорозі. Якщо вже говорити про техніку, то в цьому році ми придбали ще новий шкільний автобус та автомобіль для поліцейського громади. Також ми маємо актуальний та погоджений проект будівництва сучасного полігону і сподіваємось, що нам держава допоможе його реалізувати.

Міська рада не залишає поза увагою питання водопостачання та водовідведення. За рахунок бюджетних коштів реконструйовано систему водогону будівлі дошкільного закладу №2 на суму 593,4 тис грн., виконано поточних робіт на 405 тис грн. та розроблені проекти на нове будівництво водогонів на суму 450 тис грн. Крім цього, за рахунок субвенції з обласного бюджету в розмірі 5 млн грн. продовжуються роботи по реконструкції очисних споруд в с. Бірки.

Однією з найболючіших тем є стан доріг. І стан доріг, і наявність документів та паспортів на них нас не задовольняють. А також не задовольняє ситуація, внаслідок якої всі кошти, які надходять від продажу пального, акумулюються в державному бюджеті, а ми стоїмо з протягнутою рукою і отримуємо крихти з барського стола. І все ж нам вдалося за рахунок власних коштів відремонтувати поточно більше 2000 м кв доріг (1 млн. 478  тис. 882 грн) та виконати капітальний ремонт частини дорожнього покриття по вул. Пролетарське шосе, Таранівське шосе, Залізнична, Центральна ( більше 6 тис м кв, 7 292 256 грн). Крім того, на території громади відремонтовано дороги до сіл Омельченки, Велика Гомільша, Коропове, Артюхівка, Зідьки, Черемушне. Практично закінчується ремонт мосту через річку Сіверський Дінець в районі Задонецького, відремонтовано мости в с.Водяхівка, Соколово. Закінчена дорога Зміїв-Мерефа. Ми за власні кошти відкоригували проект продовження ремонту мосту через р. Мжа. Проблематику всіх доріг знаємо, в кожному селі є, що ремонтувати. Але пріоритетом на наступний рік стануть дороги в Боровій, бо ремонту вони не знали десятиліття. І ми вже над цим працюємо.

В цьому році зміни торкнулися і нашого комунального підприємства “Зміїв-тепло”. Воно значно розширило зону своєї діяльності. Ми відмовились від орендних відносин з приватним надавачем послуг, і сьогодні підприємство повністю опалює бюджетні організації, населення та інших споживачів. Слід відзначити, що завдяки наявності котелень з альтернативними джерелами теплопостачання, опалювальний сезон в дошкільних закладах, в закладах соціальної сфери розпочався вчасно.

Жити треба не тільки на чистій території, а й на красивій. Разом з вами ми декілька разів проводили суботники, брали участь у різноманітних акціях, долучились до висадки дубів та сосни. В рамках екологічного проекту «Енергія відновлення Землі» ми отримали у вигляді благодійної допомоги та висадили саджанців дерев та кущів на суму 156 тис грн, 200 саджанців яблунь висаджено на територіях навчальних закладів, біля 6000 рослин квітів було висаджено на клумбах міста.

Сфера освіти рік також працює в новому форматі. З початку року відділу освіти міської ради підпорядковуються не тільки заклади середньої, позашкільної, а й дошкільної освіти. Це логічно та забезпечує наступність в управлінні навчально-виховним процесом.

В 14 закладах освіти різного типу у нас навчається 4241 учень, що повністю забезпечує потребу. Ми в цьому році призупинили навчальний процес в Костянтівській філії Борівської школи через відсутність наповнюваності закладу та розглядаємо можливість закриття Задонецької філії Змівського ліцею, в якій навчається одна дитина. Тут питання ускладнюється наявністю дошкільного підрозділу, який відвідують 5-6 дітей. Ми намагаємось оптимізувати не тільки мережу закладів (не плутайте зі скороченням, бо не може працювати школа, коли в ній немає дітей), а й видатки на їхнє утримання. Ми вчасно відповідно до температурного режиму почали опалювальний сезон в дошкільних закладах і закладах охорони здоров’я , але свідомо не опалювали приміщення шкіл під час канікул.

Доступність освіти забезпечується організацією підвезення дітей до місця навчання і додому. Щоденно у нас у рейс виходять 11 автобусів, які підвозять 659 дітей. За рахунок освітньої субвенції та на умовах співфінансування ми нещодавно отримали новий автобус для нашого опорного закладу.

Для забезпечення здобуття якісної, сучасної та доступної освіти на умовах співфінансування з державного та місцевого бюджетів для закладів освіти придбано 8 комплектів мультимедійного обладнання, 33 ноутбуки для Нової української школи, 52 комплекти шкільних меблів, які зараз завозяться. У Зміївському ліцеї встановлено STEM-лабораторію та кабінет фізики. Все це коштує майже 6 млн грн. 11 закладів отримали 45 ноутбуків для дистанційної освіти. Таранівська ЗОШ поповнилась новими кабінетами біології та інформатики загальною вартістю 370 тис грн., а інклюзивно- ресурсний центр - обладнанням для кабінету ЛФК завдяки нашій співпраці з АТ «Укргазвидобування». За кошти обласного бюджету ми капітально відремонтували ганок школи №2.

Значним кроком вперед по створенню умов для дошкільного виховання стало відкриття у вересні ще одного корпусу на 5 груп у дошкільному закладі №2. Це довгоочікувана подія. Ми практично на 100% забезпечили потребу у дошкільній освіті та ліквідували черги в дитячі садки. В цьому році фінансування закінчення робіт склало більше 6 млн грн. з міського та обласного бюджетів. Просторі, затишні, комфортні та сучасні приміщення, благоустроєна територія сьогодні приймають біля сотні дітлахів.

Для забезпечення потреб в інклюзивній освіті в громаді діє Інклюзивно-ресурсний центр. Він надає послуги дітям з особливими освітніми потребами шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження дітей. Частина таких дітей (17) навчається або виховується в наших закладах, в яких створені всі необхідні умови та за рахунок нашого бюджету введені додаткові посади помічників вчителів та вихователів. Наприклад, в новому корпусі дошкільного закладу №2 виховується три дошкільника.

За підсумками проведення оздоровчої кампанії наша громада була відзначена серед кращих. Ми забезпечили за рахунок бюджету (305,8 тис грн.) функціонування пришкільних таборів, де відпочили та змістовно провели дозвілля 628 дітей. В умовах карантину відпрацював дві зміни наш оздоровчий табір «Біле озеро». Вартість путівки була найнижчою, та й закладів працювало в області небагато: з трьох десятків залишилось 9, а в районі 2 – «Біле озеро» та «Чайка». Ми оздоровили 172 дитини ( з них 59 пільговиків за рахунок міського бюджету) та 140 юних спортсменів. Навіть в складних бюджетних умовах ми намагаємось покращувати матеріальну базу табору: останнім часом відремонтовано дахи на трьох корпусах, замінена підлога в аварійному, придбане обладнання та посуд.

В громаді до сфери культури належить 46 закладів. Це будинки культури, бібліотеки, музеї та школи мистецтв. Завдяки діяльності людей у цій сфері ми з вами змістовно та красиво проводимо культурно-мистецькі заходи, відзначаємо професійні свята, переглядаємо театралізовані вистави та концерти, вшановуємо пам'ять про героїв. До речі, саме силами цих людей навесні виконуються роботи з благоустрою пам’ятників та вживаються заходи щодо збереження культурної спадщини.

Сьогодення вимагає застосування нових форм роботи, нового змісту. Ми спостерігаємо, як соціальні мережі замінюють книги та живе спілкування. Саме тому ми намагаємось залучати активну молодь до наших заходів. Молодіжний форум, толоки, фестивалі, перегляди фільмів під зоряним небом – це невеликий перелік того, що проведено та, сподіваюсь, буде продовжене в наступному.

До речі, ще раз зосереджую вашу увагу на тому, що святкові, розважальні заходи проводились при мінімальному використанні бюджетних коштів, а за рахунок спонсорів. Артисти та фейерверки з бюджету не проплачувались.

Наша громада одна з небагатьох, в якій цього року проводилась традиційна для нас Спартакіада Зміївської міської ради. В 14 видах спорту змагались більше трьох тисяч учасників, і сьогодні, до речі, ми нагороджуємо переможців. Ми маємо досить потужну спортивну інфраструктуру. Це стадіон, спортивні та тренажерні майданчики, спортивні зали в школах. Все це повинно постійно працювати з 100%-м навантаженням. До речі, найближчим часом буде встановлено ще два мультифункціональних спортивних майданчики в Змієві та Зідьках, чекаємо поставку і до Першотравневого. Цього року вперше в Україні на нашій території в с. Коропове пройшов один з етапів Чемпіонату світу з пляжного волейболу. Це не тільки видовищна спортивна подія. Але й завдяки їй практично побудований новий відрізок дороги в цьому населеному пункті.

Соціальний захист. Це один з найважливіших напрямків нашої діяльності. Реформи торкнулись і його. В нашому приміщенні сьогодні працюють спеціалісти управління соціального захисту Чугуївської райдержадміністрації, власне наше управління соціального захисту населення та Територіальний центр соціального обслуговування населення. За 11 місяців поточного року за різними видами соціальної допомоги до нас звернулось більше 3 тис. громадян. Це призначення субсидій, соціальних допомог, призначення пільг, матеріальна допомога, тощо. І якщо призначає та виплачує субсидії держава, то, наприклад, компенсація втрат автоперевізникам та залізничникам лягла на плечі міського бюджету. А це більше 4,2 млн грн. Майже 2 млн грн. міського бюджету використані для надання матеріальної допомоги громадянам, які опинились в складних життєвих обставинах. Наші громадяни продовжують безкоштовно отримувати препарати інсуліну, вартість яких компенсується з бюджету – 2,2 млн грн.., користуватися пільговим санітарно-курортним лікуванням – 941, 7 тис грн., забезпечені технічними та іншими засобами реабілітації. З метою забезпечення доступності наших послуг на місцях в приміщеннях старостатів працює 7 спеціалістів. Громадяни можуть в повному обсязі отримати соціальні послуги без поїздки до центру громади.

Ми компенсуємо матеріальні витрати громадянам, яким необхідно проводити гемодіаліз - 158 тис, та виплачуємо компенсації особам, які надають соціальну допомогу особам з інвалідністю – 636, 2 тс грн..

Територіальний центр соціального обслуговування населення надає свої послуги на дому для 400 громадян. Особливим попитом у наших ветеранів користується відділення денного перебування (302 особи), де можна змістовно провести дозвілля, зайнятися гімнастикою, зробити масаж та відділення натуральної допомоги, де можна скористатися послугами майстра манікюру, перукаря, отримати гуманітарну допомогу.

На обліку в Зміївській міській раді перебуває 89 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 54 перебувають під опікою, 32 – виховуються в сім’ях, 3- в державних дитячих закладах. 50 дітей, сім’ї яких опинилися в складних життєвих обставинах, навчаються та виховуються в Зміївській гімназії «Сузір’я». Ми утримуємо цей заклад без відповідної державної підтримки, бо розуміємо, що перебування в ньому дітей більш безпечніше, ніж вдома.

Мабуть, жодна галузь на перенесла стільки потрясінь за останні роки, як охорона здоров’я. Відірваний від реалій підхід до реформування позбавив наших мешканців фізіотерапевтичної допомоги, гінекологічного та пологового відділень. Додаткових витрат потребують заходи з подолання епідемії COVID-19. Держава фінансує тільки надання медичних послуг. Утримання матеріально-технічної бази, її оновлення, оплата енергоносіїв віднесені до компетенції міської ради. Нами на виконання Програми підтримки закладів охорони здоров’я виділено з початку року 7,1 млн грн. На ці кошти придбано 5-ти піксельний монітор для мамографії, ноутбуки, лікарські препарати для лікування хворих на COVID-19 (460 тис грн.), зубопротезування та придбання засобів реабілітації інвалідам. Ми вперше за останні роки розпочали капітальний ремонт приміщення лікарні, на що тільки в цьому році з нашого бюджету використано 3,1 млн грн. Ми домоглися надання підтримки з обласного бюджету в розмірі 3 млн грн. і сподіваємось, що наступного року роботи, які були призупинені через розгортання Ковідних ліжок, будуть закінчені. Плануємо розмістити в цих приміщеннях пологове та гінекологічне відділення. Величезним кроком вперед стала реконструкція системи киснепостачання, загальна вартість якої складає 5,8 млн. і яка дасть можливість використовувати 139 кисневих точок.

Стан деяких приміщень, в яких розташовані амбулаторії, бажає бути кращим. Тому й було розпочате будівництво амбулаторій в Чемужівці та Таранівці з житлом для лікарів. Визначивши пріоритети, ми досягли поставленої на 2021 рік мети – здана в експлуатацію Чемужівська амбулаторія. Роботи фінансувалися з міського бюджету – 3 млн. 186 тис грн. та обласного – 7млн. 135 тис грн. Ми профінансували проектні роботи щодо газопостачання. Ще 3 млн грн. з міського бюджету було виділено на будівництво Таранівської амбулаторії. Зараз працюємо над тим, щоб в наступному році область профінансувала продовження робіт. Завдяки співпраці зі спонсорами ми отримали гематологічний аналізатор для найвіддаленішої амбулаторії – Гомільшанської, що дасть змогу на місці проводити необхідні аналізи, та отримали захисних матеріалів на суму 50 тис грн.

Зважаючи на серйозне переформатування нашої роботи, зміни в структурі, ми працюємо над оптимальним підходом у використанні приміщень комунальної власності. Сільські ради ліквідовані, в старостатах працює по декілька чоловік, а приміщення вивільнились. Вони в доброму стані. Тому ми вирішили, що доцільним буде покращити умови для творчого розвитку дітей у Бірківській школі мистецтв – і тепер діти мають в декілька разів більше приміщення, просторі музичні зали в приміщенні колишньої сільської ради. В Зідьках бібліотека також тепер знаходиться в приміщенні старостату. В Боровій і Задонецькому амбулаторії загальної практики сімейної медицини також розміщуються в приміщеннях колишніх сільських рад. Всі вони відповідають вимогам, там зручно та тепло, а вивільнені приміщення можуть бути розглянуті як об’єкти для оренди чи приватизації.

Реформа децентралізації передбачає наближення максимальної кількості послуг до мешканців громади та приведення їх до сучасних стандартів. Центр надання адміністративних послуг працює шість днів на тиждень та надає 120 видів послуг. З грудня у Центрі запроваджено застосунок Дія, який надає можливість ділитися копіями цифрових документів, а також перевіряти їх дійсність за декілька секунд. Просто і зручно – а, головне, користувачі більше не будуть перейматися через забуті вдома документи. За рік ЦНАП опрацював більше 10000 звернень, питома вага їх стосується реєстрації речових прав громадян та питань Держгеокадастру.

Не менш насиченою є робота відділу реєстраційних послуг міської ради. На місцях у нас працюють 10 спеціалістів, що забезпечує доступність цього виду послуг. Біля 25 тис різного виду заяв та звернень опрацьовано відділом.

Щоденна робота міського голови та міської ради включає в себе і величезну кількість заяв та звернень, особистих прийомів та нарад. 1120 звернень громадян надійшли до міської ради, 119 громадян прийнято на особистому прийомі. Питання різні – від земельних до особистих відносин з сусідами, не завжди все можна вирішити, але максимально намагаємось забезпечувати законодавчі права громадян.

Отже, пройшов рік. Вважаю зроблено немало. Але ще більші завдання ми ставимо перед собою.

Найголовніше, нам всім треба працювати над збільшенням дохідної частини бюджету. На жаль, ми не маємо потужних підприємств та великої кількості родовищ. Але те, що маємо, повинно приносити громаді і людям доходи. Ті, хто у нас працюють, повинні сплачувати податки!

Дороги. Покращення їхнього стану також один з пріоритетів. Ми повинні в наступному році не тільки підтримувати в належному стані дорожнє покриття в усіх населених пунктах, а й зробити дороги в с. Борова проїзними. Також будемо далі продовжувати розширювати мережу вуличного освітлення. Розширювати та осучаснювати, бо це не тільки комфорт, а й безпека наших мешканців.

Сподіваємось, що залучимо достатню кількість коштів на продовження будівництва очисних споруд в с. Бірки та Таранівської амбулаторії. Ми завершили коригування проекту по ремонту нашої лікарні, і перед нами стоїть завдання закінчити ці роботи.

Наш оздоровчий табір «Біле озеро» також потребує значної уваги. Ми в цьому році зробили все, щоб він працював. Необхідно і далі ремонтувати приміщення, щоб нашим дітлахам було в них затишно та комфортно.

Перед сферою ЖКГ стоїть завдання не тільки забезпечити сталу роботу, а й оновлювати парк спецтехніки, щоб максимально своїми силами забезпечувати життєдіяльність громади.

Шановні присутні!

Це був не тільки рік старту, а й рік становлення нашої громади. Я дякую кожному, хто був поряд. Кожному, хто допомагав, і тим, хто конструктивно критикував. Депутатському корпусу, який відповідально працював. Депутатам Харківської обласної ради Валерії Мураєвій та Анатолію Гацьку - за щоденну підтримку. Старостам - за відстоювання інтересів територій. Виконавчим органам за сумлінність, керівникам підприємств за відповідальність, ЗМІ за об’єктивність. Всім за громадянську позицію. Закликаю всіх бути справжніми патріотами нашої громади та працювати на її благо!

© 2024. Зміївська міська рада. Всі права захищені. Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.