ЗМІЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ  ГОЛОВА 

Голодніков Павло Вікторович 

 

вул.Адміністративна, 9, м.Зміїв Чугуївського р-ну Харківської обл., 63404

 

(05747) 34523

 

Електронне листування

02a01fab5a5dd2a8ce2e595f6794d929

Авторизація

Шановні відвідувачі! При реєстрації на офіційному вебсайті Зміївської міської ради зазначайте повністю свої особисті дані: прізвище, ім’я, по батькові (поле "П.І.Б." в реєстраційній формі), серія та номер паспорту. Ця інформація потрібна в подальшому для створення електронних петицій та під час голосування за них.

Звернення Зміївського РЕМ

Шановні громадяни!

АК “Харківобленерго” повідомляє, що з початку 2017 року почастішали крадіжки в електромережах компанії. Особливим попитом у злочинців користується трансформаторне масло. Технічна рідина є невід'ємною складовою надійної роботи трансформаторів, які забезпечують якісне електропостачання мешканців м. Харкова та Харківської області.

Злочинці, зливаючи масло з трансформаторів, що знаходяться під напругою вище 1000В, наражають себе на смертельну небезпеку. Населені пункти області після крадіжок трансформаторного масла тривалий час знаходяться без світла, оскільки усунення пошкодження може зайняти кілька діб.

 

Найчастіше злочинці зливають масло для використання в якості дизельного пального. У більшості випадків викрадене збувається нелегальним АЗС, де ним розчиняють дизельне пальне та продають власникам дизельних авто за цінами, нижчими, ніж на офіційних АЗС.

Слід зазначити, що використання трансформаторного масла замість дизельного пального має згубні наслідки для двигунів. Трансформаторне масло протягом тривалого часу постійно контактує з киснем, що призводить до його окислення. При цьому в двигуні під впливом високих температур утворюється важкорозчинний осад, альдегіди та спирти. У подальшому це призводить до виходу з ладу двигуна (форсунок, паливної системи, циліндрів тощо). Попит на дешеве паливо нелегальних АЗС дає надприбутки тільки їх власникам, для автомобілістів це обертається значними витратами на ремонт двигуна.

З 2016 року для боротьби з крадіжками АК “Харківобленерго” застосовує спеціальні присадки до трансформаторного масла. Вони роблять масло непридатним до використання в двигунах. Крім того, дані присадки мають властивості виливати на роботу двигунів внутрішнього згоряння, в яких трансформаторне масло використовують у якості домішок до палива. Присадки при змішуванні з дизельним пальним утворюють нерозчинні полімерні з'єднання, у зв'язку з чим у циліндрах автомобільного двигуна утворюється твердий шлак, що неминуче спричиняє необхідність заміни поршневої групи або проведення капітального ремонту двигуна.

Трансформаторне масло з додаванням присадки має такі відмінності:

  • тривалість горіння трансформаторного масла в двигунах збільшується;

  • при горінні масла утворюється велика кількість нерозчинного осаду;

при змішуванні з дизельним пальним утворюється нерозчинні полімерні з’єднання:

  • через кілька днів переривається можливість подальшої експлуатації паливної апаратури двигунів:

  • трансформаторне масло легко ідентифікувати навіть при незначній концентрації.

Присадка унікальна за своїми властивостями, судова експертиза у будь-якому разі визначає її наявність у паливі.

Так само, з 2016 року компанія почала використовувати синтетичне трансформаторне масло в маслонаповненому устаткуванні. Па відміну від мінерального трансформаторного масла, займання синтетичного у двигуні внутрішнього згоряння не відбувається.

Боротися зі злочинцями виключно силами своїх співробітників компанія не в змозі. Тільки спільні дії робітників компанії та мешканців покладуть край знеструмленню споживачів внаслідок крадіжок на енергетичному обладнанні.

Контакти

Зміївська міська рада

Електронна адреса: 04058674@mail.gov.ua

Поштова адреса: 63404, Харківська обл., м.Зміїв, вул. Адміністративна, 9

Телефон: (05747) 3-45-23

Соціальні мережі:

Корисні посилання

© 2024. Зміївська міська рада. Всі права захищені. Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.